Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası tamamlandı

Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası tamamlandı
0 Paylaşımlar

Federasyonumuz ve Başkent Üniversitesi işbirliği ile bu yıl beşincisi düzenlenen Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 7 Temmuz 2022 tarihinde Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsünde düzenenen ödül töreninin ardından tamamlandı.

22 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Ulusal Takım Havuzu Genel Kampı’nın hemen ardından başlayan Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası yaklaşık 600 sporcunun katılımıyla düzenlendi.

Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Eyidoğan, Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi (BEDAM) Müdürü Prof. Dr. Ali Halıcı, İl Temsilcimiz Engin Güleç, antrenör Aylin İbişoğlu, hakemler, sporcular ve aileler katıldı.

7 ülke ve 44 ilden, 600’e yakın sporcunun katıldığı ve altı kategoride düzenlenen turnuva boyunca katılımcılar için Gökyay Vakfı Satranç Müzesi ve Anıtkabir gezileri ve çeşitli sosyal etkinlikler de düzenlendi. Sporcular ve veliler memnuniyet dolu sözleriyle turnuvada emeği geçen herkese teşekkür etti.

2 Temmuz tarihinden beri oldukça heyecan verici karşılaşmalara sahne olan turnuvanın ödül töreninde de çoşku dolu anlar yaşandı. Konuşmaların ardından kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Turnuvada hamle yapan ve dereceye giren tüm sporcularımızı yürekten tebrik ediyoruz.

22 Haziran tarihinden beri satranç sporuna ev sahipliği yapan Başkent Üniversitesi ailesine ve Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal’a teşekkürlerimizi iletiyoruz.

FOTOĞRAF GALERİSİ 

img 9348

img 9383img 9357

img 9354img 9420img 9432img 9444img 9463img 9481img 9493img 9527img 9537

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.