Gençlerde Şampiyon IM Alparslan Işık!

Gençlerde Şampiyon IM Alparslan Işık!
0 Paylaşımlar

19-25 Mayıs tarihleri arasında Samsun İlkadım Satranç Salonu’nda düzenlenen 2023 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası bugün düzenlenen kapanış töreninin ardından sona erdi. Şampiyonamızın kapanış törenine Başkanımız Gülkız Tulay, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, İl Temsilcimiz Duran Karaköse sporcular veliler ve antrenörler katıldı.

9 tur süren şampiyonluk yarışının ardından 2023 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası’nda şampiyon IM Alparslan Işık olurken ikinci FM Emirhan Tarlabaşı ve üçüncü IM Umut Ata Akbaş oldu.

Şampiyonanın kadınlar kategorisinde ise şampiyon isim WCM Elif Zeren Yıldız olurken ikinci Zümra Meryem Alagöz ve üçüncü Övgü Zengin oldu.

 

Kapanış töreninde konuşma yapan Başkanımız Gülkız Tulay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftasında Samsun’da Türkiye Gençler Satranç Şampiyonamızı düzenlemekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu yıl Gençler Şampiyonamız ayrı bir anlam kazandı. Cumhuriyetimizin 100.yılında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 104.yılında Samsun’da bir aradaydık. Etkinlik takvimimizde yer alan ulusal faaliyetlerimizi ülkemizin dört bir yanında düzenlemeye gayret ediyor ve çalışmalarımızı bu şekilde yürütüyoruz. Gençlerimiz Samsun’da 9 tur boyunca birbirinden güzel heyecanlı maçlara imza attılar. Öncelikle ben turnuvada hamle yapan tüm sporcularımızı kutluyor Şampiyonada dereceye giren sporlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Şampiyonamızın gerçekleştirilmesine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadeleirne yer verdi.

Samsun Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ise , “Samsun’da böylesi büyük bir turnuvaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Samsun bir spor şehri ve daha nice turnuvalara ev sahipliği yapmayı da planlıyoruz. Turnuvada hamle yapan sporcularımızı kutluyorum ve derece yapanları tebrik ediyorum” dedi.

Şampiyonada hamle yapan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, dereceye giren sporcularımızı kutluyoruz.

http://gencler.tsf.org.tr/

Fotoğraf Galerisi 

 

genclerkapanis 2

Şampiyon IM Alparslan IŞIK- İkinci FM Emirhan Tarlabaşı- Üçüncü IM Umut Ata Akbaş ödüllerini Başkanımız Gülkız Tulay ve Samsun Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’den aldı.

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.