Çubuk Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdı

Çubuk Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdı
0 Paylaşımlar

Federasyonumuz ve Çubuk Belediyesi iş birliğinde 28 Temmuz- 3 Ağustos 2022 tarihleri arasında bu yıl 7’incisi düzenlenen Çubuk Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk Yerleşkesinde gerçekleştirilen ödül töreninin ardından sona erdi.

Turnuvanın Kapanış Törenine Federasyon Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden, Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, Federasyon Asbaşkanlarımız Ömer Asım Ötegen ve Nilüfer Çınar Çorlulu, Gençlik Spor İlçe Müdürü Seyda Topal, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Karakaya, Ankara İl Temsilcimiz Engin Güleç, sporcular veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

“ÖNEMELİ BİR TURNUVAYI GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
5 ülkeden 50’yi aşkın ilimizden 400’e yakın sporcunun 9 tur boyunca şampiyonluk için mücadele ettiği turnuvanın kapanışında konuşma yapan Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden, “Çubuk Belediyesi ile birlikte Başkentimiz için önemli bir organizasyon olan Uluslararası 7. Açık Satranç Turnuvası’nı başarıyla tamamlanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 9 tur boyunca 5 ülkeden, 50’yi aşkın ilimizden 400’e yakın sporcu centilmence hamlelere imza attı. Çubuk Belediyesi 7. Açık Satranç Turnuvası’nın düzenlenmesine destek olan Baki Başkanımız nezdinde bizleri, sporcuları evinde gibi hissettiren Çubuk Belediyesi ailesine ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum. Yerel yönetimler, federasyonumuzun en çok iş birliği yaptığı kurumlar arasında yer alıyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de 7 yıldır burada uluslararası bir turnuvayı beraber gerçekleştiriyor olmamız diyebiliriz. Turnuvada hamle yapan tüm sporcularımızı tebrik ediyor dereceye girenleri kutluyorum” diye konuştu.

” TURNUVAYA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ”
Kapanış töreninde konuşma yapan Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş ise, “Belediyemiz ve Türkiye Satranç Federasyonunun destekleriyle turnuvamızı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 7’nci kez şampiyonamızı 400’e yakın sporcumuzun ve değerli hakemlerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Şampiyonamızın gerçekleştirilmesinde emeği geçen Federasyon Yönetimimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor hamle yapan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Protokol konuşmalarının ardından turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. Ödül töreninin sonunda ise Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden turnuva hakemlerimize plaket takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Ayrıca Yönetimimiz Çubuk Kaymakamı Adem Keleş’e ‘Kültürden Spora Satranç Tarihimiz’ isimli kitabı hediye etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ 

img 9597img 9607img 9616img 9622img 9643img 9654img 9681img 9683img 9688

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.