Avrupa Gençler Satranç Şampiyonası (European Youth Chess Championship) 2022 yılına ertelendi

Avrupa Gençler Satranç Şampiyonası (European Youth Chess Championship) 2022 yılına ertelendi
0 Paylaşımlar

Avrupa Satranç Birliği ve Türkiye Satranç Federasyonu, aşağıdaki parametreleri dikkate alarak Türkiye’nin Antalya kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Satranç Şampiyonası’nı 2022 yılına kadar erteleme kararı aldı. 

1. Avrupa Gençler Satranç Şampiyonası toplu bir yarışmadır (2000 katılımcı, oyuncu, antrenör ve refakatçi).
2. Avrupa’da Covid19 ile durum hala istikrarsız.
3. Gençlik etkinliği, yeni virüs mutasyonları genç yaşta hızla yayılırken, ezici çoğunluğu henüz aşı olma seçeneğine sahip olamayan 18 yaş altı oyuncuları içeriyor.
4. ECU tarafından yapılan ankete göre, bazı büyük federasyonlar, Avrupa Gençler Satranç Şampiyonası’na (European Youth Chess 2021) ancak Covid19 ile ilgili durum önemli ölçüde düzelirse katılmaya istekli olduklarını veya bu yıl katılmayacaklarını belirtti.

Bu koşullar altında, özellikle birçok oyuncu ve aile, etkinliğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ve seyahat edip edemeyecekleri konusunda sürekli olarak belirsizlik içinde olduğu için, Ekim ayı sonuna kadar böylesine büyük bir etkinlik için bir daveti duyurmak ve uzatmak ihtiyatsızlık olacaktır. 

Bununla birlikte, ECU ve Ulusal Satranç Federasyonları ile istişareden sonra, Gençlik Şampiyonası 2021’in hibrit modda yapılmaya devam edilmesi gerektiğine inanılıyor. Şampiyona, Antalya’da yapılacak şampiyona ile aynı zaman diliminde, 15 Ekim – 5 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek . Kesin günler, format ve zaman kontrolü yakında açıklanacak.

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.