2022 Sırbistan Açık Satranç Turnuvası Başladı

2022 Sırbistan Açık Satranç Turnuvası Başladı
0 Paylaşımlar

2022 Sırbistan Açık Satranç Turnuvası, 28 Haziran – 6 Temmuz 2022 tarihleri arasında Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde düzenleniyor. Ustalar ve Amatörler olmak üzere 2 kategoride düzenlenen turnuvada 42 ülkeden 401 sporcu mücadele ediyor. 267 sporcunun yarıştığı Ustalar kategorisinde 39 GM, 6 WGM, 68 IM, 13 WIM, 59 FM, 7 WFM, 10 CM ve 2 WCM olmak üzere 204 unvanlı sporcu yarışıyor.

Ustalar kategorisinde ülkemiz adına GM Emre Can, GM Vahap Şanal, FM Eray Kılıç, FM Yağız Kaan Erdoğmuş, FM Tuna Tuncer, FM Kaan Özcan, FM Alparslan Işık, FM Ataberk Eren, Ege Yiğit Çelik, Tayla Rüzgar İnce ve Hüseyin Sertbay mücadele ederken Amatörler kategorisinde ise FM Efe Mert Kılıç, CM Necmettin Korkmaz, Bilgesu Şeker, Kerim Calvelo Demirkol, Hayri Beyhun Şenel, Burak Doğa Şahin, Tamay İrfanoğlu, Çağla Yudum Şahin, Buse Fegan ve Özgün Özay yarışıyor.

Turnuvada ilk tur sona ererken Ustalar kategorisinde GM Emre Can, GM Vahap Şanal, FM Eray Kılıç, FM Yağız Kaan Erdoğmuş ve FM Ataberk Eren günü galibiyet ile kapattılar. FM Tuna Tuncer ile Taylan Rüzgar rakipleri ile berabere kalırken diğer sporcularımız ilk günü puansız kapattılar. Amatörler kategorisine baktığımızda ise FM Efe Mert Kılıç, Kerim Calvelo Demirkol ve Burak Doğa Şahin rakiplerini yenmeyi başardılar. Hayri Beyhun Şahin rakibi ile berabere kalırken diğer sporcularımız ilk turdan puansız kapattılar.

Turnuvada hamle yapan tüm sporcularımıza yürekten başarılar diliyoruz.

Resmi Site : https://serbiachessopen.com/index.php/en/

Chess-results : https://chess-results.com/tnr633768.aspx?lan=1&art=25&fedb=TUR&turdet=YES&flag=30

Chess24 : https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/serbia-chess-open-2022-masters/1/1/1

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.