2022 Paracin Açık Sona Erdi

2022 Paracin Açık Sona Erdi
0 Paylaşımlar

8 Temmuz 2022 tarihinden bu yana Sırbistan’ın Paracin kasabasında devam eden 2022 Paracin Açık Satranç Turnuvasısona erdi. Turnuvaya harika bir başlangıç yapan FM Yağız Kaan Erdoğmuş IM normunun kıyısından dönerken B kategorisinde ise Yiğit Karaca ikinci ve Talat Yıldız ise dördüncü olmayı başardı.

Turnuvaya 119. sırada başlangıç yapan CM Efe Hakan Öztürk son turlarda kuvvetli rakiplerine bkarşı sergilediği başarılı performans ile turnuvayı 5,5 puan ile 36. sırada tamamladı ve +142,8 Elo puanı kazanmayı başardı. Turnuvaya 116. sırada başlangıç yapan Yağız Çınar Akın ise turnuvayı 5 puan ile 49. Sırada noktaladı ve +83,2 Elo puanı kazanmayı başardı.

Turnuvaya çok iyi bir başlangıç yapan genç yıldızımız FM Yağız Kaan Erdoğmuş, 7. ve 8. turlardan kuvvetli rakipleri karşısında şanssız bir şekilde puansız ayrılarak IM normu şansını yitirse de son turda aldığı galibiyet ile turnuvayı 5,5 puan ve 18,6 Elo kazancı ile oldukça başarılı bir şekilde tamamladı. Turnuvada başarılı performans sergileyen bir başka genç sporcumuz FM Yankı Taşpınar ise 7. turda IM Saha Neelash karşısında güzel bir galibiyet alarak son turlara üst sıralarda girdi. Sporcumuz son iki turdan puansız ayrılsa da turnuvayı 5 puan ile oldukça başarılı bir şekilde noktaladı.

Ayrıca 15 Temmuz günü yapılan Yıldırım Satranç turnuvasında genç sporcumuz CM Bora Çilek, 8 puan toplayarak turnuvayı birçok kuvvetli rakibinin önünde 7. sırada tamamlamayı başardı. B kategorisine baktığımızda ise genç sporcumuz Yiğit Karaca 8 puan ile ikinci olmayı başardı. Turnuvayı 7 puan ile tamamlayan Talat Yıldız ise dördüncü olmayı başardı.

Turnuvada yarışan tüm sporcularımızı tebrik ederiz.

Chess-results : https://chess-results.com/tnr624371.aspx?lan=1&art=25&fedb=TUR&turdet=YES&flag=30

Chess24 : https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/paracin-open-2022/1/1/1

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.