2021 Türkiye Şampiyonu IM Mert Yılmazyerli oldu

2021 Türkiye Şampiyonu IM Mert Yılmazyerli oldu
0 Paylaşımlar

Federasyonumuz tarafından Güriş Holding’in destekleriyle Mirage Park Resort Otel’de 8-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 2021 Türkiye Satranç Şampiyonası 18 Aralık tarihinde gerçekleştirilen kapanış töreninin ardından sona erdi. Şampiyonluğun son maça kaldığı ve heyecan dolu mücadelelere sahne olduğu turnuvada IM Mert Yılmazyerli 7,5 puanla şampiyon oldu. İkincilikte 6,5 puanla IM Kayra Kamer, üçüncülükte ise 6 puanla IM Işık Can yer aldı. Bu yıl eski Türkiye Şampiyonu İlhan Onat adına düzenlenen şampiyonada toplamda 100 Bin TL nakdi ödül dağıltıldı.

2021 Türkiye Şampiyonası kapanış törenine, Başkanımız Gülkız Tulay, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa İmamoğlu, Mirage Park Resort Genel Müdürü Mustafa Gökgöz, Kemer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Özkaynak,  Antalya İl Temsilcimiz Osman Akdoğan, İl Temsilcisi Yardımcımız Tansel Taşdöğen, hakemler, sporcular katıldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Başkanımız Gülkız Tulay, Guriş Holding’e, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne, şampiyonaya katılan tüm sporcularımıza ve Antalya İl Temsilciliğimize teşekkür etti. Başkanımız şampiyonada mücadele eden tüm sporcularımızı kutladı.

Ödül töreninde konuşma yapan Mirage Park Resort Genel Müdürü Mustafa Gökgöz de organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek sporcuları tebrik etti.

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ise, Antalya’da spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmaktan dolayı memnun olduklarını belirterek sporcuları kutladı.

Şampiyonada mücadele eden tüm sporcularımıza teşekkür ediyor, 2021 Türkiye Şampiyonu IM Mert Yılmazyerli, ikinci olan IM Kayra Kamer’i ve üçüncü olan IM Işık Can’ı tebrik ediyoruz.

9 tur boyunca canlı yayın ve analizlerle şampiyona heyecanını tüm Türkiye’ye taşıyan IM Can Arduman’a, FM Fethi Apaydın’a, FM Erkin Karaokçu’ya ve canlı yayına katılan tüm konuklara teşekkür ediyoruz.

FOTOĞRAF GALERİSİ 

img 1581

3.olan IM Işık Can’a ödülünü Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa İmamoğlu, Turnuva Başhakemimiz Fuat Ergür ve Antalya İl Temsilcimiz Osman Akdoğan takdim etti.

img 1591

2. olan IM Kayre Kamer’e ödülünü Mirage Partk Resort Genel Müdürü Mustafa Gökgöz ve Kemer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Özkaynak takdim etti.

img 1600

Şampiyon olan IM Mert Yılmazyerli’ye Ödülünü Başkanımız Gülkız Tulay ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan takdim etti.

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.