2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası Sona Erdi

2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası Sona Erdi
0 Paylaşımlar
Nefes kesen 7 turun ardından 2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası bugün gerçekleşen ödül töreninin ardından sona erdi.
Toplam 67 takım ve 300’ü aşkın sporcunun mücadele ettiği turnuvada 18 Yaş Genel’de, 18 Yaş Kadınlar’da, 12 Yaş Genel’de Apaydın Satranç ve Spor Kulübü Derneği, 12 Yaş Kadınlar’da ise Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü şampiyon oldu.
18 Yaş Genel’de Türk Hava Yolları Spor Kulübü ikinci, Seyhan Belediye Spor Kulübü Derneği üçüncü, 18 Yaş Kadınlar’da Göztepe Spor Kulübü Derneği ikinci, Yalova Altınkale Satranç Spor Kulübü üçüncü oldu. 12 Yaş Genel’de Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Derneği ikinci, Pamukkale Üniversiteli Satranç ve Akıl Oyunları üçüncü (PAÜSA), 12 Yaş Kadınlar’da Mezitli Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ikinci, Kalite Satranç Spor Kulübü Derneği üçüncü oldu.
Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kapanış törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Ahmet Tarakçı, Yönetim Kurulu Üyemiz Aykut İlker Mete, Mersin İl Temsilcimiz Ömer Faruk Ercan, Teknik Kurul Asbaşkanımız Harun Küçükkılınç, çok sayıda davetli, sporcu velileri, antrenörler ve hakem heyeti katıldı.
Törende konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederek, satranç sporunda Mersin’in önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek, bu ve benzer büyük satranç turnuvalarının Mersin’de düzenlenmesini istediklerini belirtti. Öte yandan Demir, Federasyonumuzun Mersin’de köy okullarında açılacak olan satranç sınıfları içinde Başkanımız Gülkız Tulay’a teşekkürlerini iletti.
Başkanımız Gülkız Tulay ise törende yaptığı konuşmada, “Mersin Türkiye Satranç Federasyonu açısından Türk satrancı açısından oldukça önemli bir kentimiz. Teknik ekip olarak, il temsilcilik ekibi olarak ve Mersin’deki eğitim kulüpleri olarak oldukça iyi noktadayız. Bugün düzenlediğimiz 2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası, 2021 yılının en önemli faaliyet programlarından biriydi. İki seneye yakındır tüm dünya bir pandemi süreci yaşıyor. Bizler federasyon olarak sizler sporcu olarak pandemi döneminde en az etkilenen branşlardan olduk. Gerek online gerekse yüz yüze turnuvalarımızı her imkanda yapmaya çalıştık. Yaptığımız her organizasyonda pandemi önlemlerimizi alıyoruz. Sizlerin de bu kurallara uyduğunuzdan eminiz. Bugün burada ülkemizin 17 ilinden katılan kıymetli takımlarımız vardı. Derece yapan tüm takımlarımızı, sporcularımızı, kulüp temsilcilerimizi, antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Bu ara tatilde burada olmak, pandemi koşullarında burada bulunmak en az derece yapmak kadar da bir başarı. Herkesi tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından masa derecesi elde eden sporcular ve dört kategoride ilk üç dereceyi elde eden takımların ödülleri takdim edildi.

Fotoğraf Galerisi

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.