1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdi

1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdi
0 Paylaşımlar

Federasyonumuz, Battalgazi Belediyesi, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen 1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi. 500 sporcunun katıldığı Uluslararası turnuva, heyecan dolu anlara sahne oldu.

Düzenlenen ödül törenine Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdul Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Asbaşkanımız Nilüfer Çınar Çorlulu, Malatya Gençlik ve Spor il Müdürü Ebubekir Kayhan, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, İl Temsilcimiz Cemal Gürsel Toy, sporcular ve aileleri katıldı.

Bu yıl ilki düzenlenen ve yurt içinden 420 sporcu, yurt dışından ise 80 sporcunun katılım sağladığı turnuvanın ödül töreni,  Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda gerçekleştirildi. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki “Arslantepe Höyüğü” ismiyle bu yıl ilki düzenlenen turnuva, 5 kategoride düzenlendi. Toplam 60 bin Lira para ödülünün verildiği turnuvaya yoğun ilgi gösteren sporcular, bu yıl ilki düzenlenen turnuvada dereceye girmek için kıyasıya hamlelerini yaptı. Birbirinden zorlu mücadelelere sahne olan turnuvaya katılan sporcular, tarih başkenti Battalgazi’yi de yakından tanıma fırsatı buldu.

Şampiyonlar Ödüllerini Aldı

A, B, 14  10 ve 8 yaş altı kategorilerinde genel ve yerel sporculardan dereceye giren sporculara kupa, madalya ve toplam 60 bin liralık para ödülü takdim edildi.

Turnuvada derece girenler ise şöyle:

A KATEGORİSİ GENEL:

Urfan Sevdimaliyev birinci, Hüseyn Seyid ikinci, Enes Yusuf Maruflu üçüncü, Uğur Can Hatırlı dördüncü ve Batuhan Cansu beşinci oldu.

A KATEGORİSİ EN İYİ TÜRK:

Enes Yusuf Maruflu birinci, Kadir Zor Alber ikinci ve Uğur Can Hatırlı üçüncü oldu.

B KATEGORİSİ GENEL:

Doruk Aslan birinci, Fatih Canberk Yüksel ikinci, Enis Metin üçüncü, Emre Ateş dördüncü, Sefa Var beşinci, Mohammed Salem Arhımow altıncı, Khanım Ismail yedinci, Emirhan Koca sekizinci, Onur Efe Tektaş dokuzuncu ve Agdar Alak ise onuncu oldu.

14 YAŞ VE ALTI KATEGORİ GENEL:

Mırsaleh Seyidlı birinci, Eymen Akbayır ikinci, Yusuf Ahlatlı üçüncü, Emin Rahimov dördüncü, Hüseyn Ganbarlı beşinci, Elnur Gasımov ise altıncı oldu.

10 YAŞ VE ALTI KATEGORİ GENEL:

Latıf Muratlı birinci, Efe Keser ikinci, Çınar Savcı üçüncü, Nehir Koçakoç dördüncü, Cihan Emir Tanrıkulu beşinci ve Bahar Nurakcay ise altıncı oldu.

8 YAŞ VE ALTI KATEGORİ GENEL:

Yasn Azımov birinci, Mesut Çınar Bicen ikinci, Mustafa Erdem Dönmez üçüncü, Kübranur Orhan dördüncü, Omer Tuna Sahın beşinci, Bakhtıyar Jafarlı ise altıncı oldu.

1

2345678

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.