Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı değişti

Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı değişti
0 Paylaşımlar

14.12.2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan ‘’Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı’’ Bakanlığımız tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

Talimatta yer aldığı üzere, sporcu lisans, vize ve transfer işlemleri Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlükleri üzerinden yürütülecektir.

Aynı zamanda Bakanlığımız ve Federasyonumuz arasında E-Devlet Spor Bilgi Sistemi Entegrasyon çalışmaları devam etmektedir. Yakın bir zamanda Sporcu Lisans ve Vize İşlemleri E-Devlet üzerinden online olarak yürütülebilecektir.

Bu doğrultuda, Federasyonumuzun Lisans Bilgi Sistemi, sporcu lisans ve sporcu vize işlemlerine kapatılmış olup entegrasyon çalışmaları devam ederken faaliyetlerimize katılacak sporcularımızın iş ve işlemlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması adına 2021 – 2022 sezonunda mevcut vizeli sporcularımızın vizeleri 15 Ekim 2022 tarihine kadar geçerliliğini koruyacaktır.

Sporcu Lisans ve Vize işlemlerinin E-Devlet Spor Bilgi Sistemi üzerine taşınana kadar sporcularımız yeni lisans işlemleri için Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlükleri’ne aşağıda yer alan evraklar ile başvurabileceklerdir.

LİSANS, VİZE VE TRANSFER EVRAKLARI:

SAĞLIK BEYANI

VELİ/VASİ İZİN BELGESİ

SPORCUNUN KULÜPLE İLİŞKİSİNİ GÖSTEREN BELGE

VİZE İŞLEM ÜCRETLERİ

TRANSFER SÖZLEŞMESİ

TRANSFER İŞLEMİ ÜCRETLERİ

SPOR KULÜBÜ MUVAFAKAT BELGESİ

TAAHHÜTNAME

İLİŞİKSİZ BELGESİ

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.