Türkiye Kupası’nda Final Zamanı

Türkiye Kupası’nda Final Zamanı
0 Paylaşımlar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sakarya Ramada Otel’de düzenlenen 2022 Türkiye Kupası’nda 10. tur maçları oynandı. Bir haftadır sporcularımızın kıyasıya mücadele ettiği kupa heyecanında artık son düzlüğe girilirken turnuvanın kuşkusuz yıldızı CM Efe Metehan Yavuz 9 puan ile tek başına lider olarak son tura giriyor. Genç sporcumuzu ise 8,5 puan ile IM Ege Köksal ve CM Şiar Yaran takip ediyor.

Genç sporcularımızın yıldızının parladığı turnuvanın 10. turunda ilk masada iki genç sporcumuz olan Eray Kılıç ve CM Efe Metehan Yavuz karşı karşıya geldi. Siyah taşlar ile açılıştan piyon üstün çıkan CM Yavuz, rakibinin şah atağı karşısında doğru savunmaları bularak rakibine hiç şans tanımadı ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir galibiyete imza attı. 2. masada oynanan CM Şiar Yaran – FM Yamaç Samani maçına baktığımızda ise oyunortasında çift fil avantajını çok doğru bir şekilde kullanan CM Yaran, filini feda ederek file karşı 3 piyon oyunsonuna girdi ve şık bir galibiyet ile 8,5 puana ulaştı.

3. masada ise IM Alihan Hüseyinoğlu – IM Ege Köksal maçı oynandı. Turun en uzun maçlarından birine sahne olan oyunda eşit bir vezir+kale oyunsonuna gidilirken taşlarını çok doğru konumlandıran IM Köksal rakibini mağlup etmeyi başardı. Bu sonuçlar ile CM Efe Metehan Yavuz 9 puan ile tek başına liderliğini sürdürürken, IM Ege Köksal ile CM Şiar Yaran ise 8,5 puan ile şampiyonluk iddialarını devam ettiriyorlar. Son tur eşlendirmelerinde ise;

1. masada CM Efe Metehan Yavuz – CM Şiar Yaran

2. Masada ise IM Ege Köksal – IM Melih Yurtseven

maçları oynanacak. Şampiyonanın final turu yarın saat 10.00’da başlayacak.

Resmi Site : http://tk2022.tsf.org.tr/

Fotoğraf Galerisi 

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.