Türkiye Kupası’nda 6. Tur tamamlandı

Türkiye Kupası’nda 6. Tur tamamlandı
0 Paylaşımlar

2022 Türkiye Kupası’na bugün oynanan 5. ve 6. tur maçları ile devam edildi. Bu turlar ile birlikte turnuvanın ilk yarısı sona ererken 6 tur sonucunda tam puanlı sporcu kalmadı. Turnuvada liderliği ise 5,5 puana sahip 4 sporcu paylaşıyor.

 

5. tur 2. masada FM Yamaç Samani – CM Zeki Berke Çaputçuoğlu maçında Beyaz taşlar ile açılış safhasında baskılı bir oyun sergileyen FM Samani, maçı kazanmasını bildi ve ilk 5 maçını kazanan sporcu olmayı başardı. 4. masada ise İsmail Tarık Baltacı – CM Emre Kırılmaz maçı vardı. Siyah taşlar ile Caro Kann Savunması tercih eden CM Kırılmaz, piyon önde çıktığı açılış safhası sonrasında rakip şaha yaptığı saldırı ile maçı kazanmayı başardı ve ilk 5 maçını kazanan diğer sporcumuz oldu.

6. turda ise iki tam puanlı sporcumuz FM Yamaç Samani ile CM Emre Kırılmaz karşı karşıya geldi. İki tarafın da oynadığı sağlam oyun sonucunda sporcular risk almak istemedi ve maç beraberlik ile sona erdi. 4,5 puanlı sporcularımızın maçlarına bakıldığında ise FM Volkan Sevgi, CM Egemen Gülden karşısında galibiyet almayı başardı ve liderliğe ortak oldu. FM Okan Özsakallıoğlu – CM Emir Gülbeyaz maçında da açılışta hızlı bir şekilde oynayan rakibini cezalandıran FM Özsakallıoğlu hızlı bir galibiyet alarak liderliği paylaşan sporcular arasına adını yazdırdı.

Kupada 7. tur yarın saat 16.00’da başlayacak.

Fotoğraf Galerisi 

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.