Türkiye Kupası’nda 2. Gün

Türkiye Kupası’nda 2. Gün
0 Paylaşımlar

2022 Türkiye Kupası’nda bugün 2. ve 3. tur maçları oynandı. Turnuvanın ilk gününe kıyasla bugün daha çok sürpriz sonuçlar çıkarken 3 tur sonucunda 23 sporcu tam puan ile yollarına devam ediyor.

İkinci tura bakıldığında turnuvanın ilk sürpriz sonucu 12. masada oynanan Tuba Gür – FM Ege Danacı maçından geldi. Beyaz taşlar ile oldukça baskılı bir açılış safhası geçiren Tuba Gür, genç rakibi karşısında güzel bir oyun ile galip gelmeyi başardı. Kupada yarışan genç sporcularımızdan 2009 doğumlu sporcumuz Kutay Sakmak, 2. turda NM Efe Kul Özdemir ve 3. turda ise FM Efe Mert Kılıç karşısında beraberlik alarak oldukça iyi bir başlangıç yaptı.

Turnuvanın bir numaralı seribaşı IM Melih Yurtseven, 3. turda tecrübeli sporcularımızdan CM Yasin Hür ile karşılaştı. Turnuvanın favorilerinden olarak görülen IM Yurtseven karşısında oldukça güzel bir açılış safhasının ardından oyunsonuna bir piyon önde giren CM Hür dikkatli oyunu ile kuvvetli rakibini mağlup etmeyi başardı. 3. masaya baktığımızda ise Devran Dağhan – FM Umut Erdem Gündüz karşılaşması vardı. İki tarafın da çok fazla zaman harcadığı açılış safhası sonucunda avantajı alan FM Gündüz oyunsonuna üstün girse de yaptığı ufak hatalar ile maçı kaybetmekten kurtulamadı. Bu sonuçlar ile 23 sporcumuz tam puan ile yoluna devam ederken zirvedeki yoğunluğu genç sporcularımız oluşturuyor.

Kupada 4. tur heyecan yarın 16.00’da başlayacak.

http://tk2022.tsf.org.tr/

Fotoğraf Galerisi 

whatsapp image 2022-03-26 at 21.31.47

whatsapp image 2022-03-26 at 21.31.47 1

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.