NİLÜFER BELEDİYESİ, TÜRKİYE ŞAMPİYONU ARYA AYDOĞAN’I AĞIRLADI

NİLÜFER BELEDİYESİ, TÜRKİYE ŞAMPİYONU ARYA AYDOĞAN’I AĞIRLADI
0 Paylaşımlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen Okul Sporları Türkiye Satranç Şampiyonası geniş katılımla gerçekleşti. 25 bini aşkın sporcunun yarıştığı şampiyonaya, Nilüfer Fethiye Şehit Öğretmen Şekip Akın İlkokulu öğrencisi ve aynı zamanda milli sporcu Arya Aydoğan da katıldı.

10 ayrı kategoride düzenlenen şampiyonada Bursa ve Nilüfer’i temsil eden Arya Aydoğan, Minik A Kızlar kategorisinde gösterdiği performansla rakiplerini geçerek, finale çıkmaya hak kazandı. Başarısını Finalde de sürdüren Aydoğan,  Okul Sporları Türkiye Satranç Şampiyonası Minik A Kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, üstün başarısıyla Bursa ve Nilüfer’i gururlandıran Arya Aydoğan’ı makamında ağırladı. Ziyarette, Aydoğan ailesi ile Nilüfer Fethiye Şehit Öğretmen Şekip Akın İlkokulu Müdürü Selim Karaköse de yer aldı.

Nisan ayında eleme gruplarıyla başlayıp, şampiyonlukla sonuçlanan başarı sürecini Özer ile paylaşan Arya Aydoğan, geleceğe dair hedeflerini de aktardı. Başarısından dolayı Arya Aydoğan’ı kutlayan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, desteklerinden dolayı Aydoğan’ın ailesine teşekkür etti. Özer, Aydoğan’ın uluslararası alanda da başarılı olacağına inancının tam olduğunu dile getirdi.

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.