Ediz Gürel 14 Yaş Dünya Kupası Seçme Turnuvasında Şampiyon oldu

Ediz Gürel 14 Yaş Dünya Kupası Seçme Turnuvasında Şampiyon oldu
0 Paylaşımlar

FIDE Online Küçükler ve Yıldızlar Hızlı Satranç Dünya Kupası seçme turnuvasında 14 yaş genel ve kızlar kategorileri sona erdi. Son günlerde adından sıkça söz ettiren genç yıldızımız FM Ediz Gürel, bu turnuvada da harika bir performans sergileyerek 9 puan ile şampiyon olmayı başardı.

2 numaralı seribaşı olarak başlayan FM Ediz Gürel, ilk 8 maçının hepsini kazanarak rakiplerine adeta geçit vermedi. Son güne gelindiğinde 1 puan fark ile tek başına zirvede bulunan sporcumuz 9. turda Amerikalı FM Vyom Vidyarthi ve 10. turda da bir başka Amerikalı sporcu Bach Ngo ile berabere kaldı. Böylelikle 9 puana ulaşan sporcumuz kategorisini şampiyon olarak tamamlamayı başardı. Sporcumuz ayrıca 26-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan final turnuvasında da oynamaya hak kazandı.

14 yaş genel kategoride yarışan diğer sporcularımıza baktığımızda ise CM Yankı Taşpınar 6,5 puan, Talha Herdem 5,5 puan ve Serdar Murat Yıldız ise 4,5 puan ile turnuvayı tamamladılar. 14 yaş kızlar kategorisinde yarışan sporcumuz Ecrin Esa Büyük ise turnuvayı 5 puan ile tamamladı.

Turnuvada yarışan bütün sporcularımızı tebrik ediyoruz.

 

Chess-results : http://chess-results.com/tnr565782.aspx?lan=8&art=25&fedb=TUR&turdet=YES&flag=30

Resmi site: https://youth-worldcup.fide.com/

Haber: Mert Tırak

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.