CM Yağız Kaan Erdoğmuş ve FM Ediz Gürel Şampiyon oldu

CM Yağız Kaan Erdoğmuş ve FM Ediz Gürel Şampiyon oldu
0 Paylaşımlar

18 Aralık’tan bu yana devam eden FIDE Online Küçükler ve Yıldızlar Hızlı Satranç Süper Finali sona erdi. 10 yaş genel kategoride yarışan genç yıldızımız CM Yağız Kaan Erdoğmuş 8 puanla şampiyon olurken 14 yaş genel kategoride yarışan bir başka genç yıldızımız FM Ediz Gürel ise 7 puanla şampiyon olmayı başardı.

10 yaş genel kategoride son güne 1 puan farkla lider giren CM Erdoğmuş, son günde Hintli sporcu Ethan Vaz ile karşılaştı. İlk oyunda siyah taşlar ile mücadele eden sporcumuz, oldukça ilginç geçen açılış safhasının ardından vezir oyunsonuna 2 piyon önde girdi. Oyunsonunda ise hataya yer vermeyen sporcumuz şık bir mat ile galibiyete uzandı. Son oyuna şampiyonluğu garantileyerek giren sporcumuz oyunu kaybetsede 8 puan ile şampiyon olmayı başardı.

Çekişmenin oldukça yüksek olduğu 14 yaş genel kategoride yarışan FM Gürel, 7. ve 8. turlarda Kazak sporcu IM Aldiyar Ansat ile karşılaştı. Liderliği paylaşan 2 sporcunun oldukça heyecanlı geçen karşılaşmalarında 2 oyun da beraberlik ile sonuçlandı ve ikili son güne liderliği paylaşarak girdi. Sporcumuz son gün Hintli sporcu IM Dey Shahil ile karşılaştı. İlk oyunda beyaz taşlar ile mücadele eden sporcumuz eşit girilen kale+at oyunsonunda baskılı oyunu ile çok şık bir mat etti. İkinci oyunda ise siyah taşlar ile oynayan FM Gürel maçı beraberlikle tamamladı ve rakiplerinin puan kaybı yaşamasının ardından 7 puan ile şampiyon oldu.

Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Chess-results : https://chess-results.com/tnr599053.aspx?lan=1&art=25&fedb=TUR&flag=30

Resmi Site : https://youth-superfinal.fide.com/

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.