Avrupa Yaş Grupları’nda Ülke Puanı ile Avrupa İkincisi Olduk

Avrupa Yaş Grupları’nda Ülke Puanı ile Avrupa İkincisi Olduk
0 Paylaşımlar

2 Altın ve 1 Bronz Madalya ile tamamladığımız 2021 Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası’nda, ülke puanı ile de genel kategoride ikinci sırada yer aldık. Ülkemiz, genel ve kızlar kategorisindeki en başarılı 6 sporcunun ülke puanını belirlediği şampiyonada genel kategoride 40 puan ile ikinci oldu.

Genel kategoride Rusya 42.5 puan ile şampiyon olurken, üçüncülük ise 37 puan ile Almanya’nın oldu. Kızlar kategorisinde ise Rusya 44.5 ile şampiyon, Polonya 34.5 puan ile ikinci, Gürcistan 34 puan ile üçüncülüğü elde etti.

2021 Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası’nda 10 yaş genel kategoride Arda Cankurt ve 12 yaş genel kategoride CM Arda Çamlar Avrupa şampiyonu oldu. 16 yaş altı genel kategoride FM Atakan Mert Biçer üçüncü olurken, 14 yaş genel kategoride CM Yankı Taşpınar averaj farkı ile dördüncü oldu. 8 yaş genel kategoride mücadele eden Ege Öz de turnuvayı 5’inci sırada tamamladı.

Yönerge gereği şampiyonada birinci olan sporcular ödül olarak 2022 Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası’na davet edilecekler. Her kategorinin final sıralamasındaki ilk altı sporcusu ise Avrupa Satranç Akademisi’nin usta eğitmenleri tarafından verilecek yıllık eğitimlere(8 aylık) katılım hakkı elde edecekler.

Turnuvada mücadele eden tüm sporcularımızı yürekten tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Şampiyonanın ödül töreni 23 Ekim 2021 Cumartesi günü 19:00’da gerçekleşecek.

Töreni canlı izlemek için; https://www.youtube.com/c/EuropeanChessUnion

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.