Avrupa Hibrit Eleme Turnuvası’nda 5 Sporcumuz İkinci tura yükseldi

Avrupa Hibrit Eleme Turnuvası’nda 5 Sporcumuz İkinci tura yükseldi
0 Paylaşımlar
FIDE Dünya Kupası Avrupa Hibrit Eleme Turnuvası’nda ikinci gün geride kaldı. Bugün oynanan oyunlar sonucu GM Mustafa Yılmaz, GM Emre Can ve GM Vahap Şanal, IM Deniz Özen ve IM Cem Kaan Gökerkan bir üst tura yükselirken IM Işık Can ve IM Melih Yurtseven turnuvaya veda etti.
Dün kazanarak iyi bir başlangıç yapan GM Mustafa Yılmaz IM Livaic’i ilginç bir finalde bu sefer siyah taşlarla yendi ve adını bir üst tura yazdırdı. İlk gün kazanan bir başka büyükustamız GM Emre Can taş önde oyunsonunda beraberlikte anlaşarak Slovak FM Haring’i elerken dün FM Morgunov ile berabere kalan GM Şanal ise güzel bir oyunsonu neticesinde bu sefer rakibini yenmeyi başardı ve ikinci turda yerini aldı.
IM Gökerkan-GM Vocaturo ve IM Özen-GM Thybo eşleşmeleri eşitlik bozmada sonuçlandı. İlk oyunda GM Vocaturo’yu yenerek harika bir başlangıç yapan IM Gökerkan bugün kaybedince iş eşitlik bozmaya kaldı ama neyse ki ilk oyundaki beraberliğin ardından ikinci partiyi kazanan IM Gökerkan böylece kuvvetli rakibini elemesini bildi. Günün bir diğer eşitlik bozmaya giden eşleşmesinde kıyasıya bir mücadele vardı. İlk oyunu kazanan IM Özen’e Danimarkalı büyükusta hemen cevap verdi ancak son armagedon partisinde beyaz taşlarla kuvvetli bir baskı kuran Deniz Özen rakibini yenmesini bildi ve böylece turnuvada yoluna devam eden isimler arasında yerini aldı.
Tüm oyuncularımızı tebrik ediyor, GM Yılmaz, GM Can, GM Şanal, IM Gökerkan ve IM Özen’e turnuvanın devamında başarılar diliyoruz. Turnuvada ikinci turun ilk oyunları 26 Mayıs Çarşamba günü TSİ 15:00’da başlayacak.
Eşlendirme ve Sonuçlar: http://chess-results.com/tnr560325.aspx
Kaynak: tsf.org.tr

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.