ADANA BŞB 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

ADANA BŞB 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
0 Paylaşımlar

29-30 Nisan 2023 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana GSİM ve  Adana Satranç İl Temsilciliğimiz organizatörlüğünde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ödüllü Satranç Turnuvası tamamlandı. 10 farklı ilden 420 sporcunun katılım sağladığı turnuvada 12 farklı kategoride 120 ödül sahibini buldu.

Turnuvanın açılış töreninde konuşan Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç.Dr. İsmail Güneş, ”1300 yıllık geçmişi olan bu oyun çocukların konsantrasyonunu, problem çözmelerini, eleştirel, orjinal ve yaratıcı düşünmelerini ayrıca matematiksel becerilerini geliştirmek konusunda sayısız faydalar sağlıyor. Genç beyinlerin bilgiyi nasıl yönettiğine, stratejik düşünmelerine ve analiz yapmalarına yardımcı oluyor. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Satranç sporuna olan ilgiyi ve farkındalığı arttırmak amacıyla bu tür organizasyonların düzenlenmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Katılım sağlayan çocuklarımıza ve ailelerine ayrıca organizasyonda emeği geçen Adana Satranç İl Temsilciliğine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Adana Satranç İl Temsilcimiz Demir Gündoğdu ise ”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvamız deprem illerinde yaşayan birçok sporcunun da katılımıyla bölgesel bir yarışma haline geldi. Çocuklarımızın moral ve motivasyonu arttırmak için yüz boyama, halat çekme, çuval yarışı, futbol, basketbol gibi etkinliklerin de yapıldığı bu şölen ortamını bizlere tesis eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Zeydan Karalar’a ve Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına camiamız adına şükranlarımı sunuyor, katılım sağlayan ve derece elde eden tüm sporcularımızı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Derece elde eden sporcular ödüllerini Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Güneş, Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yuşa Davarcı, Satranç il Temsilcimiz Demir Gündoğdu, Çukurova İlçe Temsilcimiz Gürçem Avcı Yılmaz, İl Hakem Kurulu Üyesi Süleyman Kavuncuoğlu, İl Hakem Kurulu Yazmanı Tufan Çoban, Turnuva Gözlemcisi Nevil Gündoğdu, Başhakem Yardımcısı Emine Horozoğlu tarafından takdim edildi.

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.