30. Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası

30. Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası
0 Paylaşımlar
Farklı okullardan çok sayıda öğrenciyi paylaşım, dostluk ve kardeşlik ortamında bir araya getirmeyi hedefleyen Eyüboğlu Eğitim Kurumları Satranç Turnuvası, Türkiye’de bir eğitim kurumu tarafından düzenlenen en büyük ve en eski turnuvalardan biri olma özelliğini yıllardır sürdürmektedir.
Bu yıl 30. su düzenlenecek olan “Eyüboğlu Eğitim Kurumları Beyaz Fil Satranç Turnuvası” 4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsünde Uluslararası olarak ilkokul, ortaoku, liseler ve elit kategoride her yaşın katılımına açık olarak gerçekleşecektir.
Okullar arası turnuva; bireysel takım turnuvası olarak 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 7 tur yapılacak turnuva; 8 Yaşaltı (U8), 10 Yaşaltı (U10), 12 Yaşaltı (U12), 14 Yaşaltı (U14) ve 18 Yaşaltı (U18) olmak üzere beş kategoride düzenlenecektir.
Turnuva formatına bu yıl A Kategorisi (Elit) açık yaş katılımlı olarak usta-unvanlı sporcuların da katılımına yönelik 90 dakika+30 saniye düşünme süresinde ELO hesaplamalarına dahil 6 tur yapılması planlanmış olup, turnuvaya kayıt yaptıracak en yüksek ELO ratinge sahip 32 sporcu katılımıyla düzenlenecektir. A Kategorisi için davetli yabancı sporcuların da katılım göstermesi planlanmıştır.
Turnuva sonunda her kategoride dereceye girecek okullar ve sporcular Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından; kupa-madalya ödülleri ile A Kategorisinde dereceye girecek sporcular toplamda 22.000 TL maddi ödül ile ödüllendirilecektir.
Turnuvaya kayıtlar turnuva internet sitesinden online kayıt yöntemiyle yönerge ilanıyla birlikte başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva sitesinde yayımlanacaktır.
NOT: Okullar takım olarak Yaş kategorilerine kayıt yaptırabilir. A kategorisi için de sporcular ayrıca kayıt yaptırabilir, son başvuru tarihi sonrası rating sıralamasına göre sporcunun A kategorisine katılım durumu açıklanacaktır.

TURNUVA SİTESİ     

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.