2022 Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonları Belli Oldu

2022 Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonları Belli Oldu
0 Paylaşımlar

6-10 Haziran tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyon ları bugün düzenlenen kapanış töreninin ardından sona erdi.

Toplamda 23 il 84 takım ve 400’den fazla sporcunun katılım gösterdiği Şampiyonalarda 18 yaş genel kategorisinde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 12 yaş genel kategorisinde Apaydın Satranç ve Spor Kulübü Derneği Şampiyon oldu. Kadınlarda ise 18 yaşta Apaydın Satranç ve Spor Kulübü Derneği birinci olurken 12 yaş kadınlarda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü birinci oldu.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen şampiyonanın ödül törenine Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Eğitimi Müdürü Cumhur Kadıoğlu, Yönetimimizden, Federasyon Asbaşkanımız Nilüfer Çınar Çorlulu, Yönetim Kurulu Üyemiz Aykut İlker Mete, İl Temsilcimiz Ahmet Açıkgöz sporcular, veliler ve kulüp yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜRLER

Ödül töreninde konuşma yapan Başkanımız Gülkız Tulay, “20’yi aşkın ilimizden 400’den fazla sporcumuz Kocaeli’nde 5 gün boyunca hamlelerini yaptı. Öncelikle şunu söylemek isterim ki sporcularımızdan velilerimize herkes bu turnuvadan memnun ayrılıyor ve mutlular. Kocaeli satranç sporcumuzda en aktif illerimizden birisi. Bu şehre de takımlarımız açısından önemli bir turnuva olan Küçükler Yıldızlar Takım Şampiyonları’na ev sahipliği yapmak hayli yakıştı diyebilirim. Sporcularımızın ve velilerimizin her ihtiyacını düşünen ve bizleri burada son derece iyi şekilde misafir eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne, Başkanımız Tahir Büyükakın’a ve Başkan Vekilimiz Yaşar Çakmak’a teşekkürlerimi iletiyorum. Bu şampiyona yerel belediyeler ile iş birliğini en iyi şekilde gösteren örneklerden birisi oldu. Şampiyonada hamle yapan tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

SPORCULARIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Ödül töreninde konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak ise satranç sporunun önemli bir turnuvasına ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemizin her yerinden sporcularımız buraya satranç turnuvasına geldiler. Kocaeli’nde sizlere ev sahipliği yapmaktan dolayı son derece mutluyuz. Satranç sporu gençlerimiz için kıymetli branşlardan birisi. Bizler de belediye olarak böyle bir spor branşının önemli turnuvasına destek vermekten mutlu olduk. Sporcularımız Kocaeli’ni gezdiler, gördüler doyasıyaya vakit geçirdiler. Gittiğiniz yerlerde Kocaeli’mizi anlatacak ve arkadaşlarını burayo görmeye davet edecekler. Şampiyonada emeği geçen Türkiye Satranç Federasyonu yetkililerine ve belediye ekibimize teşekkürlerimi iletiyorum. Şampiyon takımlarımızı ve hamle yapan tüm sporcularımızı kutluyorum” dedi.

hbr1

hbr2

hbr3

hbr4

hbr5

hbr6

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.