2022 Arzum Kadınlar Satranç Şampiyonasında 2.Gün!

2022 Arzum Kadınlar Satranç Şampiyonasında 2.Gün!
0 Paylaşımlar

Balıkesir, VE Hotels Ayvalık’ta gerçekleşen 2022 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda bugün 2. ve 3. tur karşılaşmaları oynandı. 81 sporcumuzun kıyasıya mücadele ettiği şampiyonada 3 tur sonucunda 5 sporcumuz yoluna tam puan ile devam ediyor.

Şampiyonada ilk on masanın dördünde sürpriz beraberliğin çıktığı ilk turun ardında 2. turda da sürpriz sonuçlar gelmeye devam etti. 3. masada oynanan Seray Karatiken – WIM Sıla Çağlar maçında siyahlar açılıştan iki piyon önde çıksa da maçın ilerleyen kısımları istediği gibi gitmedi. Oyunortasında agresif bir kalite fedası ve ardından da taş fedası yapan WIM Çağla, galibiyet için zorlasa da masadan yarım puan ile ayrılmak zorunda kaldı.

Turnuvanın 3. turuna baktığımızda ise ilk masada oynanan Dila Baloğlu – IM Ekaterina Atalık maçı belki de günün en heyecanlı maçı oldu. Şampiyonanın kuşkusuz favori ismi olan IM Atalık genç rakibinin beyaz taşlar ile oynadığı sağlam oyun karşısında kazanç yolları arasa da istediği sonucu elde edemedi ve maç beraberlik ile sonuçlandı.

Bu sonuçlar ile 3 turun ardından tam puana sahip WIM Hayale İsgenderova, WCM Nino Kalaycı, Uktenur Çatal, İlayda Acar ve Ecrin Efşa Büyük liderliği paylaşıyorlar.

Şampiyonanın 4. turu yarın saat 16.00’da başlayacak.

Haber: Mert Tırak

http://kadinlar2022.tsf.org.tr/

Fotoğraf Galerisi


Canlı Yayın İçin Tıklayınız 

 

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.