15 bin TL Ödüllü Fe6!! Çevrimiçi Satranç Turnuvası

15 bin TL Ödüllü Fe6!! Çevrimiçi Satranç Turnuvası
0 Paylaşımlar

12 Eylül Pazar günü çevrimiçi olarak düzenlenecek 15.000 TL ödüllü satranç turnuvası için başvurular başlıyor..
1996 yılından bu yana her yıl binlerce gencin eğitimine katkı sunan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) tarafından, yetenek ve yetkinlik sahibi gençlere daha etkin destekler sunabilmek amacıyla kurulan Pusula Yetenek Yönetim Merkezi tarafından hayata geçirilen satranç turnuvası usta satranç sporcuları ve genç yeteneklerin mücadelesine sahne olacak.
Adını, “Yüzyılın Oyunu” olarak da anılan, 13 yaşındaki Bobby Fischer ile Amerika Satranç Şampiyonu Donald Byrne arasında 1956 yılından oynanan oyunun, Bobby Fischer’a galibiyeti getirecek 17. hamle; vezir fedası hamlesinden alan turnuva, 2000 Rating ve üstü A Kategorisi ve 2000 Rating altı B Kategorisinde 12 yaş üstü sporcuların katılımıyla iki kategoride düzenlenecektir.
Pandemi koşullarında Türkiye geneli usta ve genç satranç sporcuların katılımının sağlanması amacıyla turnuvanın çevrimiçi platformda düzenlenmesi planlanmıştır. Tornelo.com platformunda, 7 dakika+2 saniye düşünme süresinde 8 tur yapılacak turnuvaya sporcular; kamera, mikrofon ve ekran paylaşımları ile eş zamanlı olarak ZOOM platformundan katılım göstereceklerdir.
Turnuva sonunda her kategoride ilk 10 sporcu TÜRGEV Pusula Yetenek Yönetim Merkezi tarafından toplamda 15.000 TL maddi ödül takdim edilecektir. Ayrıca, turnuva isminden yola çıkarak turnuva organizasyonu tarafından her iki kategoride, en iyi feda oyunlarına da çeşitli maddi ödüller takdim edilecektir.
Turnuvaya kayıtlar 3 Eylül 2021 Cuma 18.00 itibariyle istanbul.tsf.org.tr adresinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgi için turnuva yönergesini inceleyebilirsiniz.
TÜRGEV Pusula Yetenek Yönetim Merkezine güzel turnuva organizasyonları için teşekkür ediyor, katılacak sporcularımıza başarılar diliyoruz.
pdfTurnuva Yönergesi     Online Kayıt

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.