10. Riga Teknik Üniversitesi Açık 2021

10. Riga Teknik Üniversitesi Açık 2021
0 Paylaşımlar

Riga Teknik Üniversitesi Açık’ın 10. baskısı 7-15 Ağustos tarihleri ​​arasında onaylandı!

Bu, Avrupa’nın en büyük satranç festivallerinden birinin (tabii ki koronavirüs pandemisinin neden olduğu) bir yıllık aradan sonra geri döndüğü anlamına geliyor.

Bildiğimiz gibi “yokluk kalbi daha da büyütür” ve organizatörler Riga’daki satranç vızıltısını gerçekten kaçırmış gibi görünüyor. Bu yaz, 9 farklı turnuva (herkes için bir şey!) ve rekor 28.000 Euro’luk ödül fonu ile tüm satranç severleri sıcak bir şekilde karşılayacaklar !

Koronavirüs kısıtlamalarına rağmen , özellikle mevcut yönergelere göre Letonya’daki uluslararası spor etkinliklerinin sınırsız sayıda katılımcıyla gerçekleşebilmesinin her zamanki kadar etkileyici olması bekleniyor .

Oyun salonu çok geniş bir Kipsala Sergi Merkezi./Fotoğraf: Organizatörler

Son sürüm, 44 farklı ülkeden 800’den fazla oyuncu, 30 büyük usta ve 50 uluslararası usta bir araya getirdi.

9. edisyonun galibi 2016 Avrupa Şampiyonası şampiyon yardımcısı GM Igor Kovalenko oldu ve en iyi bayan 2014 Satranç Olimpiyatında bronz madalya kazanan IM/WGM Irina Bulmaga oldu .

GM Alexei Shirov, GM Richard Rapport, GM Rameshbabu Praggnanandhaa, GM Bartosz Socko, GM Hrant Melkumyan, GM Daniel Naroditsky, GM Daniel Fridman ve bayanlar – RTU Open’a yıllar içinde birçok tanınmış oyuncu katıldı. GM Zhansaya Abdumalik, GM Monika Socko, IM Dinara Saduakassova veya IM Tania Sachdev.

Bu yıl, yalnızca Open A’da 25 farklı ülkeden 100’den fazla kişiyle birlikte şimdiden 200’den fazla katılımcı kaydoldu . İlginç bir şekilde, buna 20 büyükusta ve 62 unvanlı oyuncu dahildir. Seyirciler için harika bir zevk ve aynı zamanda normlar için savaşmak ve yeni unvanlar almak isteyen oyuncular için harika bir yer olmalı .

FIDE mali desteği sayesinde RTU Open’ın 10. baskısını daha özel kılmak için   birçok şeyi geliştirdik.  Her katılımcının sadece rakibine karşı oynamasını sağlamak için daha güçlü hile karşıtı önlemler alınacaktır. Bir diğer önemli gelişme ise, kadın ve kıdemli oyuncuların önemli ölçüde artan özel ödüllere sahip olacakları.

Riga Technical University Open, hırslı oyuncular için olduğu kadar, biraz daha rahat bir yaklaşıma veya daha yoğun bir programa sahip satranç severler için de mükemmel bir etkinliktir. Sadece 4 hatta 3 gün süren 3 Açılış var, bu yüzden en yoğunlarımız bile katılabilir.

Aşağıda her bir açılışla ilgili ayrıntıları bulabilirsiniz:

Open A – GRANDMASTER OPEN, 9-15 Ağustos

GM, IM, WGM ve WIM normlarına sahip ELO Turnuvası. 9 tur, oyuncu başına 90 dakika + hamle başına 30 saniye 1. hamleden itibaren Turnuva ACP Turunun bir parçası olacaktır.

Açık B – AMATÖR AÇIK, 9-15 Ağustos

2299’a kadar ELO’lu oyuncular. 9 tur, oyuncu başına 90 dakika + hamle başına 30 saniye

hareketten başlayarak 1.

Açık Y – GENÇ AÇIK, 9-15 Ağustos

2199’a kadar ELO’lu U14 oyuncuları. 9 tur, oyuncu başına maç başına 90 dakika + 1. hamleden başlayarak hamle başına 30 saniye.

Açık C – HAFTASONU AMATÖR AÇIK, 12-15 Ağustos

2199’a kadar ELO’lu oyuncular. 7 tur, oyuncu başına oyun başına 60 dakika + 1. hamleden başlayarak hamle başına 30 saniye.

Açık D – HAFTASONU AMATÖR AÇIK, 12-15 Ağustos

1899’a kadar ELO’lu oyuncular. 7 tur, oyuncu başına oyun başına 60 dakika + 1. hamleden başlayarak hamle başına 30 saniye.

Açık E – HAFTASONU AMATÖR AÇIK, 13-15 Ağustos

1599’a kadar ELO’lu oyuncular. 7 tur, oyuncu başına oyun başına 30 dakika + 1. hamleden başlayarak hamle başına 30 saniye.

Open F – AÇILIŞ BLITZ TURNUVASI, 7 Ağustos

İsviçre sistemi, 11 tur, ELO dereceli

Open G – AÇIK HIZLI TURNUVASI, 8 Ağustos

İsviçre sistemi, 9 tur, ELO dereceli

Açık H – KAPANIŞ BLİTZ TURNUVASI, 15 Ağustos

İsviçre sistemi, 11 tur, ELO dereceli

Turnuva programı.

En üstteki kiraz , Festivalin genellikle Kuzey’in Paris’i olarak adlandırılan Riga’da düzenlenmesidir . Güzel, şık ve modern bir şehir ve oldukça eşsiz bir Avrupa başkenti. Muhteşem bir Eski Kent’e (UNESCO Dünya Mirası Alanı) sahiptir, ancak yine de çok yeşildir ve deniz kıyısına yakındır. Şehir merkezinden nehrin hemen karşısındaki oyun salonundan bile, ünlü Jurmala plajları arabayla sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Etkinlik (ve kayıt formu! ) hakkında gerekli tüm detayları öğrenmek için ana web sitesini – www.rtuopen.lv ziyaret edebilir ve turnuvanın sosyal medyasını takip edebilirsiniz: Facebook – www.facebook.com/rtuopen   ve Instagram – www.instagram. com/rtu.chess.open/

Organizatörlerle chess@rtu.lv e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin.

*Dünya çapında zor bir durum göz önüne alındığında, Letonya’da bazı kısıtlamalar vardır.

Bunlardan en önemlileri: covid pass’ı olan kişilerin serbestçe seyahat edebilmesi; yeşil bölgeden covid geçişi olmayan kişiler, varıştan önce sadece bir PCR testi gerektirir; covid geçiş olmadan ve kırmızı bölgeden insanlar da etkinliğe katılabilir, ancak 3 testler – gelmeden önce 1., varış (sonra varış ve en geç 5 gün içinde 3. sonra 2 günde bir kendi kendini tecrit kadar gözlenmelidir 2. sonucun alınması).

10 yaş altı çocuklar etkinliğe katılamaz. Tüm katılımcılar ve misafirler akredite olmak zorundadır.

Kısıtlamalar hakkında daha fazla bilgi için lütfen hükümet sayfasını kontrol edin veya organizatörlerle iletişime geçin.

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.