Bursa Aday Hakem Kursu – 16-22 Mayıs 2021

  Bursa Aday Hakem Kursu – 16-22 Mayıs 2021

  16-22 Mayıs 2021 tarihlerinde ilimizde Aday Hakem Kursu açılması planlanmaktadır. Dersler 16-21 Mayıs tarihlerinde online, sınav 22 Mayıs Cumartesi günü yüz yüze yapılacaktır. Haberin devamında yer alan şartları sağlayan ve hakem olmak isteyenler kursa başvuru yapabilirler.

  Kursa kayıtlar, kurs katılım bedelinin (275 TL) yatırıldığına dair banka dekontuyla birlikte il bilgisinin  bursahakem@gmail.com adresine gönderilmesi ile yapılacaktır.
  (TSF İş Bankası IBAN: TR83 0006 4000 0014 2006 2992 26)

  Başvuru yapmadan önce lütfen haberin devamındaki açıklamaları okuyunuz. Başvuru için gerekli evrakların e-posta ile  bursahakem@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

  Kurs Programı

  Başvuru Listesi: Başvuru listesi için tıklayın

  Kurs Yöneticisi: Mehmet DURAK
  E-posta: bursa@tsf.org.tr
  Telefon: 0 530 770 65 16


  Aday hakem kursuna katılabilmek için gerekli şartlar;

  1- T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olmak,
  2- En az lise veya dengi okuldan mezun olmak (ulusal sporcularda bu şart aranmaz),
  3- 19 yaşından gün almış olmak,
  4- Daha önce satranç ya da başka bir spor dalında, hakem, sporcu veya başka bir görevde iken 6 ay veya daha fazla hak mahrumiyeti veya yarışmalardan men cezası almamış olmak,
  5- Sabıka kaydı bulunmamak,
  6- Online kayıt sayfası bulunmuyor ise Kurs Yöneticisi’nden yeterli kontenjan olduğuna dair teyit almak.


  Aday Hakem Kursu’na müracaatta Kurs Yöneticisi’ne verilecek evraklar;

  1. Kursa katılmak istenildiğine dair DİLEKÇE,
  2. Çevre illerden kurslara katılacak adaylar, il temsilciliğinden alacakları İL ONAYI ile katılabileceklerdir. İllerdeki hakem sayısının gereğinden fazla artışın önüne geçebilmek maksadıyla bu uygulamaya ihtiyaç duyulmuştur.
  3. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan “sporcu cezası yoktur” yazısı,
  4- Adli Sicil ve İstatistik Müdürlüğü’nden veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan “adli sicil kaydı” belgesi, (657 sayılı Devlet Memurları kapsamında olanlardan adli sicil kaydı belgesi yerine görev yeri belgesi istenir. Bu belgede açık unvan veya mezuniyet durumu belirtilmiş ise ayrıca diploma fotokopisine ihtiyaç duyulmamaktadır.
  5. Diploma Fotokopisi veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan mezuniyet durumu belgesi (4. maddede belirtilen görev yeri belgesi mevcut ise diploma fotokopisine ihtiyaç duyulmamaktadır.)
  6. 1 (Bir) adet vesikalık fotoğraf,
  7. Kurs katılım bedelinin (275 TL) yatırıldığına dair banka dekontu (ATM’lerden yapılan işlemlerde işlem ücreti alınabilmektedir). (Dekontun açıklamasına Kursiyerin Adı, Soyadı ve Kurs İli, Kurs Türü, Hakem Kurs Bedeli ifadesi) eklenmelidir. Örn Açıklama (Cengiz İNCE Bursa Aday Hakem Kurs Bedeli)

  Banka Adı: İş Bankası
  Şube Kodu: 4200
  Hesap No: 6299226
  Hesap Adı: Türkiye Satranç Federasyonu
  IBAN: TR83 0006 4000 0014 2006 2992 26


  İade İşlemleri;

  • Kurs sonucunda başarısız olduğunuz takdirde belgeleriniz Kurs Yöneticisi tarafından iade edilecektir.
  • Kursun iptal edilmesi, ertelenmesi veya mücbir sebepler nedeniyle düzenlenememesi yada sağlık (Belgelendirilecektir.), 1. derece yakınının vefatı (belgelendirilecektir) veya mükerrer ödeme nedeniyle kursa iştirak edilememesi durumunda kurs katılım bedelinizin iade talebi için TSF iletişim merkezi > Yeni Destek Talebi > Destek Konusu’ndan “Muhasebe İade” bölümünden başvuruda bulunulmalıdır.

  Bir Yorum Yazın
  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.