2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonaları başladı

  2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonaları başladı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonaları 6 Haziran’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış töreninin ardından protokolün temsili açılış hamlesiyle başladı.

   

  Açılış törenine Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, Antik Kapı Genel Müdürü İslam Yücel, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor Spor Hizmetleri Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Genel Sekreteri Bekir Köksal, Federasyon Yönetimimizden Başkan Vekilimiz Av.Fatih Maden, Asbaşkanımız Nilüfer Çınar Çorlulu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Aykut İlker Mete, Av. Berkay Çelik, Genel Sekreterimiz Mehmet Sedat Fırat ve İl Temsilcimiz Ahmet Açıkgöz ile çok sayıda davetli, veli ve sporcu katıldı.

  FAALİYETLERİMİZİ ÜLKEMİZİN HER YERİNE YAYIYORUZ

  Şampiyona’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkanımız Gülkız Tulay Kocaeli’in satranç sporunda önemli bir olduğunun dikkatini çekerek Kocaeli Belediyesi’ne yaptıkları ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti. Başkanımız Gülkız Tulay sözlerine şöyle devam etti:
  “Bugün Kocaeli’de yüzlerce sporcumuzun buluştuğu çok kıymetli bir şampiyonamızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Durmuyoruz, var gücümüzle çalışıyoruz. Bu süreçte en büyük destekçilerimiz tabii ki satranç sporunu anlayan, tanıyan sponsorlarımız oluyor. Belediyelerimiz satranç sporuna gerçekten çok değer veriyor. Neredeyse her hafta farklı bir belediye ile buluşuyor satranç sporu için önemli gelişmelere imza atıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada satrancın bu kadar ilgi görmesi bizleri çok mutlu ediyor. Bu anlamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle şampiyonamızı düzenlemek bizler için çok kıymetli. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın başta olmak üzere bu şampiyonanın gerçekleştirilmesinde emek veren herkese teşekkür ediyor sporcularımıza başarılar diliyorum.”

  SATRANC TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLUYUZ

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak ise turnuvaya ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Ümit ediyorum ki bu 5 günde 22 şehrimizden 400 üzerinde satranç sporcumuz Kocaeli’mizde çok güzel vakit geçirir. Satranç sporunda önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz, memnunuz. Kocaeli artık bir spor kenti. Katılan katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

  ek2

  ek3

  ek4

  ek8

  ek10

   

  Bir Yorum Yazın
  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.