2022 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonasında Final Zamanı!

  2022 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonasında Final Zamanı!

  5 Mart 2022 tarihinden bu yana büyük heyecanla devam eden 2022 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda final zamanı. Bugün oynanan 8.tur sonrası IM Ekaterina Atalık 7,5 puan ve 1 puan fark ile liderlik koltuğunda final turuna giriyor. 6,5 puana sahip WFM Yulia Gökbulut ile WCM Çiğdem Onur ise son tura ikinciliği paylaşarak girecek.

  Bugünün karşılaşmalarında oldukça başarılı bir turnuva geçiren Elifnaz Akat’a karşı siyah taşlar ile mücadele eden IM Ekaterina Atalık, oyunortasında rakibinin yaptığı hata ile kalite öne geçti ve sonrasında da maçı kazanmayı başardı. Bu sonuç ile 7,5 puana yükselen IM Atalık, en yakın rakibine 1 puan fark atarak şampiyonluğa oldukça yaklaştı. 2. masada oynanan WCM Çiğdem Onur – Algı Acarbay maçında ise oyunortasında rakip şahın konumunu zayıflatan beyazlar, agresif oyunu ile rakibini mağlup etmeyi başardı.

  3. masada oynanan WFM Yulia Gökbulut – WCM Safiye Öykü İnce maçına baktığımızda ise siyahlar oyunortasında alan avantajını alsa da beyazlar güzel bir at fedası ile inisiyatifi eline aldı ve güzel oyunu ile rakibini mağlup etmeyi başardı. Bu sonuçlar ile WFM Yulia Gökbulut ile WCM Çiğdem Onur 6,5 puan ile ikinciliği paylaşarak son tura giriyor.

  Şampiyonanın final turu yarın saat 10.00’da başlayacak.

  http://kadinlar2022.tsf.org.tr/

  Fotoğraf Galerisi

  sln1

  hkm1

  Bir Yorum Yazın
  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.